Olvasási idő < 1 perc Az elmúlt években nehezen viseltem volna, ha nem futok az év utolsó napjaiban. Mikor eldöntöttem, hogy kevesebbet futok és a saját súlyos edzésekre több energiát fordítok, akkor azt gondoltam, nagyon nehéz lesz. Szerencsére el tudtam fogadni a saját magam által kitalált helyzetet. Persze hiányzik a napi kardió jellegű mozgás ezért van lépésszámláló kütyü rajtam és igyekszem minél többet lépni minden nap. Ha máshogy nem, sétálok a munkahelyen a folyosón délután vagy éjszaka. Heti 2-3 alkalommal azért futok is. Az persze zavar, hogy az ünnepek alatt felszedtem némi felesleget. Azon még dolgoznom kell, hogy kevesebbet egyek, ha már kevesebbet mozgok.

Olvasási idő < 1 perc Szerettem volna egy Ipad-et munkára használni. Ehhez találtam angolul némi infót, hogyan lehet. Kiderült, hogy a cikk írója magyar. Aztán az is kiderült, van egy podcastje. Vagyis az már nincs. Van helyette másik. Elkezdtem hallgatni a podcastet. Aztán persze beszippantott a podcast világ 🙂 Egyre több műsort kezdtem hallgatni. A témák különbözőek, de mégis van összefüggés, a magyar podcastek szereplői néha egymás műsorában is megjelennek. Több adáson keresztül meg lehet ismerni a szereplőket. Kicsit olyan, mint egy valóságshow. A szakmai témák nagyon érdekesek, de alapvetően a műsorok szórakoztatóak. A hallgatott műsorok megváltoztatták az életem. Nagyon sokat tanultam belőlük olyan dolgokat, amiket azóta rutinszerűen alkalmazok a hétköznapokban.

Olvasási idő < 1 perc Azon gondolkodtam, vajon minél modernebb, gyorsabb (drágább) egy okostelefon, annál produktívabb is a munkában? Vajon számszerűsíthető az, hogy egy gyorsabb telefon több profitot termel? Mi van, ha egy aktív felhasználónak, aki gyors telefonnal dolgozik és nem csak telefonálni használja, odaadunk egy lassabb eszközt? Vagy éppen fordítva. Ha egy lassú kütyüvel dolgozik valaki és kap egy gyorsat. Tegyük fel, hogy a szükséges programok elérhetőek mindkét készüléken. Érdekes lenne egy ilyen kísérletet elvégezni.

Olvasási idő < 1 perc Mióta nincs meg a Note 8, jobban tetszik az Iphone X. Egy darabig mindkettőt volt lehetőségem egyszerre kézbe venni. Folyamatosan hasonlítottam egymáshoz a kettőt, vacillálva, melyik is a jobb. A Note-ot jobban ismertem, illetve a komoly tudása miatt izgalmas volt. A Note 8 egyértelműen egy izgalmasabb készülék. Mióta már csak az Iphone X van nálam, jobban tetszik. Lassan felfedezem azokat az extrákat, amikről korábban nem tudtam. Azt hittem én már elég jól ismerem az IOS 11-et, hiszen az volt korábban a Iphone 7-esemen is. Rá kellett jönnöm, hogy az X-ben nagyon sok új funkció jelent meg, amiről nem tudtam. Az ismerkedés továbbra is folyamatban.

Olvasási idő < 1 perc Az ember nem mindig szereti, ha az ismerősei reagálnak valami gondolatra. Ennek ellenére szeretne azért gondolatokat megosztani. Erre nagyon jó a twitter. Ott nagyon sok embernek írhat dolgokat, akit nem is ismer. Hasonlóan egy bloghoz, mert ugye a twitter gyakorlatilag mikorblog szolgáltatás. Idővel a twitteren is lesznek ismerősei, akikkel jó eséllyel soha nem találkozik…

Olvasási idő < 1 perc Nagyon sokat jegyzetelek. Leginkább azt, mit szeretnék megcsinálni. Vagy mit kellene megcsinálni. Néha azt is, kit szeretnék leírni a blogba. Az viszont a probléma, hogy néha rögtön le kell írnom, mert különben elfelejtem. Ezt nehéz megoldani vezetés és családi étkezés alkalmával. Vezetés közben jól jöhet Siri. Otthon viszont gondban szoktam lenni, ugyanis akkor nincs az asztalnál telefon, ha a gyerekek is ott vannak. Ilyenkor kell a leggyorsabban leírni, mert pillanatok alatt kibeszélik a gondolatot. Szóval néha fel kell hagynom azzal az elvvel, miszerint nem nyomkodok telefon éves közben…

Olvasási idő < 1 perc A folyamatosan vibráló és pörgő világunkban mindig kell új inger az agynak. Hamar megunjuk a dolgainkat. Ekkor jön a vegyünk valami újat, csináljunk valami mást. Én sajnos nagyon jó példája vagyok ennek. Igyekszem azt megoldani, hogy megkapjam az újdonság drogját, de az ne kerüljön sokba. Ekkor szoktam új programokat kipróbálni a telefonon, vagy csak elővenni régen nem használt appokat. Néha egy kis játék is jó lehet, de keveset játszom, mert időrabló dolognak tartom.

Olvasási idő < 1 perc Mivel egy kis kitérőt tettem az Android világába, van összehasonlítási alapom az IOS-hez képest. A 6 hetes androidozás elég alapot ad arra, hogy össze tudjam hasonlítani a Samsung és az Apple zászlóshajóját. Mindegyiknél csak azt írom le, amiben szerintem jobb… Amiben a Samsung Note 8 tűnik jobbnak: wifi térerő jobb értesítések jobban kategorizáltak nagyobb kijelző AOD (Always On Dislplay) beazonosítja az ismeretlen számokat is, ha tudja Magyarországon lehet vele fizetni NFC-vel Feloldva tartja egy BlueTooth eszköz Ujjlenyomat+arc+retina felismerés Amiben az Iphone X remekel: Arcfelismerés (nagyobb szögben kezeli) Programok egységessége Duplakoppra felébred a kijelző Emelésre felébred a kijelző Gesztusvezérlés Kevesebb reklám a programokban   Még folytatom…

Olvasási idő < 1 perc Kialakult bennem egyfajta félelem az akkumulátoros elektronikai eszközökkel kapcsolatban. Ha merül az akksi, akkor elkezdek ideges lenni. Ez a hétköznapokban azt eredményezi, hogy szinte soha nincs 50% alatt a telefonom töltöttsége. Szinte mindenhol van nálam töltőkábel. Otthon, munkahelyen és a kocsiban is töltön van a telefon. Hasonló a helyzet az autók tankja esetében. Azt sem szeretem teljesen kifogyasztani. Inkább rátankolok. Ott persze nem olyan sűrűn, mert nem olyan könnyen tudok tankolni, de nem várom meg, hogy kifogyjon az üzemanyag.

Olvasási idő < 1 perc Szerencsére megint ios-és telefon van használatban nálam. Egy kis androidos kitérő után szokni kell megint a felületet. Leginkább azért mert az X gesztusvezérlése más, mint eddig volt. 🙂